1 Ayda 10 Kilo Verdiren Diyet Önerileri 

 

Yaz ayları yaklaşırken, verilmesi gereken fazla kilolar yine büyük bir problem haline geldi. Hemen herkes kısa sürede kilo verdiren bir diyet programı arayışındadır. 1 ay gibi kısa bir sürede toparlanıp yaza daha fit girmek isterseniz siz de bu diyetler hakkında bir araştırma yapabilirsiniz. İşte size bir ay içinde 10 kilo verebileceğiniz bir kaç diyet örneği.

Bir Ayda 10 Kilo Verdiren Diyet

Bir ayda 10 kilo verdiren ilk diyette haftada iki gün et veya  balık ağırlıklı beslenerek diğer günlerde daha çok sebze yiyorsunuz. Haftalık olarak ufak tefek değişiklik yapacağınız bu diyet listesinde kahvaltı genelde her gün benzer. Kahvaltıda bir dilim kepek ekmeği ta da tam tahıllı ekmek, bir dilim yağsız peynir, bir bardak şekersiz çay, bir domates ve bir salatalık yiyorsunuz.

Hafta bir ya da iki kere kahvaltıya bir tane haşlanmış yumurta ekleyebilirsiniz. Öğlenleri ise 100 gram tavuk, balık ya da kırmızı etin yanında bir dilim ekmek ve de yeşil salata yiyebilirsiniz. Ama bu öğle yemeği yine haftanın iki günü ya da üç günü uygulanabilir. Diğer günlerde ise ıspanak, kabak, taze fasulye gibi bir porsiyon sebze yemeğinin yanına bir kâse yeşil salata ve bir kâse yoğurt ekleyebilirsiniz. Öğlen öğünündeki ekmeğin yerine üç yemek kaşığı kadar çok yağlı olmayan bulgur pilavı da alabilirsiniz.

Akşam ise genel olarak tek bir seçenek. Bir porsiyon tavukgöğsü, yağsız bir kâse salata ve bir kâse yoğurt yiyebilirsiniz. Aralarda eğer çok acıkırsanız bir porsiyon mevsim meyvesi ekleyebilirsiniz. Ama vitamin ihtiyacınızı salatalara ekleyeceğiniz maydanoz, roka gibi yeşilliklerle yaparsanız daha hızlı kilo verebilirsiniz.

İsveç Diyeti Uygulaması

İsveç diyeti aslında 13 günlük bir diyettir. Ama metabolizma hızınıza göre bu diyette en az 7 en çok da 20 kiloya kadar verebilirsiniz. Ama bir aylık programınızın ilk 13 gününde bu diyeti uygular geri kalan günlerde ise düzenli bir beslenme programını takip ederseniz bu diyetle birlikte ayda 10 kilo verebilirsiniz. İsveç diyetinin ilk günü kahvaltıda sadece sade bir kahve, öğlen iki haşlanmış yumurta ve bir porsiyon haşlanmış ıspanak, akşam ise 200 gram dana eti ve bir kâse salata yiyorsunuz. İkinci güne de bir kahveyle başlıyorsunuz. Öğlen bir dilim salam ve yüz gram yoğurt akşam ise yine 20 gram dana eti ve bir kâse yeşil salatanın yanında bir porsiyon taze meyve yiyebilirsiniz. Üçüncü gün sabah kahvenizin yanına az tereyağı sürülmüş bir dilim kepek ekmeği yiyebilirsiniz.

Öğlen ise haşlanmış ıspanak, bir domates ve bir meyve yiyorsunuz. Akşam ise, 2 haşlanmış yumurta, bir dilim salam ve yeşil salata yiyorsunuz. Genel olarak kahvaltılarda bir fincan şekersiz kahve içiyorsunuz. Dördüncü gün, 1 yumurta bir tane rendelenmiş ve limon sıkılmış havuç ve 250 gram süzme peynir, akşam ise 2 dilim portakal ve 100 gram yoğurt yiyebilirsiniz. Beşinci gün kahvaltıda bir değişiklik söz konusudur.

İsveç Diyetinde Alternatif Besinler

Kahve yerine bir tane rendelenmiş havuç, öğlen 200 gram yağsız balık, akşam da bir biftek bir porsiyon brokoli ve bir kâse yeşil salata var. Altıncı gün sabah kahve, öğlen iki yumurta ve bir büyük rendelenmiş havuç akşam ise tavukgöğsü ve salata yiyorsunuz. Yedinci gün bir bardak şekersiz çay ve yine bir dilim tereyağlı ekmekle kahvaltı yapabilirsiniz. Öğlen ızgara et ve taze meyve yiyor, akşam ise bir şey yemiyorsunuz. Sekizinci gün ilk günkü menü, dokuzuncu gün, diyetin ikinci günündeki menü geçerlidir.

Onuncu gün ise, kahveyle başladığınız güne öğlen haşlanmış ıspanak, bir domates ve bir meyve, akşam ise 2 yumurta, bir dilim salam ve yeşil salata yiyorsunuz. On birinci gün ise dördüncü günle aynı menü, ama kahvaltıda bir dilim ekmek de var. On ikinci gün ise beşinci gün menüsü geçerli. On üçüncü gün ise altıncı günle aynı. Bu diyeti 13 gün yaptıktan sonra, ayın geri kalan yarısında yukarıdaki bir diyet gibi düzenli beslenirseniz bir ayda rahatlıkla 10 kilo verebilirsiniz.

 

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.