8 Dakikalık Egzersiz Nedir

Zamanınızı kaybetmeden günlük sekiz dakika içerisinde zayıflamanızı sağlayacak bir egzersiz ile karşınızdayız. Egzersizimiz birbirinden farklı adımlar ile oluşmaktadır. İlk adım yan dönerek oturmaktır.

Bu adımı sıralayacak olursak: Yere oturarak sağ bacağınızı yana yaslayarak üzerinde durun ayak tabanlarınızı da kendinize doğru olabildiğince çekerek beş nefes kadar bekleyin. Bu adım ile beliniz daha güçlenecektir.

İkinci adımda ise: Bacaklarınızı olabildiğince ayırarak ayaklarınızı dış kısma gelecek şekilde çevirmeye gayret edin. Her zorladığınızda bir nefes verin sol elinizi kaval kemiğinizin alt kısmına dayayarak 5 nefes kadar bekleyin.

Bittikten sonra diğer ayağınıza geçin.
Üçüncü adıma geçerek 5 dakikalık kısmını tamamlamış oluyoruz: Bu adımda ayağa kalkın bacaklarınızı kısmadan eğilebildiğiniz kadar eğilin, hafif tempo olduğunuz yerde iki dakika kadar koşu yapın.

Son adımda ise: Bir yada iki dakika kadar mekik çekin göbek bölgenize daha özen göstermek istiyorsanız bu süreyi uzatabilirsiniz. Her gün düzenli olarak bu egzersizi yerine getirirseniz faydasını iki hafta içerisinde görebilirsiniz.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.