Ağız Bakımı Hakkında

Ağız kokusu ve bakımı

Ağız kokusu şimdilerde birden fazla insanın dert ettiği mevzulardan biridir.Ağız kokusu dişlerimizin aralarındaki gıda kırıntılarından kaynaklanabileceği gibi neden olabilicek hastalıklarında işareti olabilir.Ağız temizliğine ve sağlığına önem verilmelidir ve bakımı sorunsuz bir şekilde yapılmalıdır.

Bakımı düzenli yapılmayan ağız ve dişler doğal olarak pis kokar.Diş fırçasına ne yazıkki halkımız gereken değeri vermiyor.Ve rasgele bir şekilde dikkatsizce diş fırçası satın alınıyor.Bu diş fırçaları eczanelerde,marketlerde hatta bakkallarda bile satılmaktadır.

Dişlerimi nasıl fırçalamalıyım?

İlk olarak doktorunuzun tavsiye vermiş olduğu diş fırçasını satın alıp kullanmalısınız.Yanlız bu konuda size birazcık bilgi vermemiz gerekebilir.Ağız kokusunun yok edğilmesi için diş temizliği ve diş fırçası en önemli noktalardan biridir.

Diş fırçası ne çok sert ne de çok yumuşak olmalıdır.Tam orta sert durumunda olmalıdır.Yumuşak fırçanın kimseye hiç bir faydası olmayacağından kullanmayınız.Diş fırçasında az sayıda fırça kılı ve fırça kıllarının arasında az bir miktar boşluk olmalıdır.

Fırçanın ağzımızdaki ulaşılabilinmesi zor noktalara ulaşması için fırçamızın orta boyutlu olmasına önem veriniz.Ve mutlaka az bir miktar diş macunu kullanınız.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.