Apple’dan iPhone 6 ve iPhone 6 Plus Serileri

Dünyada sadece telefonlarıyla değil aynı zamanda yaptıkları tüm teknolojik ürünleriyle konuşulan Apple markası, günümüzde birbirinden farklı iPhone serilerini çıkartmaya devam ediyor. En son çıkartılan modeller ise iPhone 6 ve iPhone 6 Plus ürünleri olmuştu. Peki bu ürünlerin diğer ürünlerden farkı nelerdir, inceleme bilgisinden öğrenebileceksiniz.

iPhone 6, tasarımıyla beraber daha şık ve hoş bir telefon haline geldi. Bununla beraber daha hafif olan bu telefon, ekranında ki büyüklük ile kullanıcılarını tatmin ediyor. Veri aktarımı 300 Mbps’ye kadar yükselirken, kapasite olarak talep edildiği takdir de 128 GB disk alanına sahip bir iPhone 6 sahibi olabilirsiniz.

Her ne kadar Türkiye’de geçerli olma süresi uzun süre sonra olacak olan NFC desteği olan temassız ödeme seçeneği de yine bu telefonda bulunuyor. iPhone 5’e kadar ki tüm serilerde işlemciye göre daha yüksek oranda iyi bir işlemci, iPhone 6 ile birlikte geldi. 750 x 1334 çözünürlüğünde ekran boyutuna sahiptir ve 4.7’’ büyüklüğünde bir ekrana sahiptir.

Bu özelliklerin bir üst versiyonu ise iPhone 6 Plus içerisinde bulunuyor. Çözünürlüğü 1080 x 1920 iken, ekran boyutu ise 5.5’’ olarak hesaplanmıştır. Ve tabi ki daha ince bir telefon olarak karşımızdadır: 7.1 mm.

Her İki Telefonunda Konuşma Süreleri Uzun

Akıllı telefon severlerin mağdur olduğu konulardan biri de şarj sorunudur. Ortalama 4 – 8 saat aralığında yaşanan şarj süresi durumuna uzunluk getirilerek bu süre uzatıldı ve toplamda 12 saat ile 24 saat aralığına çıktı.

iPhone 6 severler için bu süre 14 saatteyken, iPhone 6 Plus sahibi olacaklar içinse 24 saate kadar konuşma hakkı doğmuş olacaktır. Bu sayede siz de iPhone 6 serisini gerçekten daha çok sevecek ve aralarından bir telefona sahip olmak isteyeceksiniz.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.