Apple’dan Jailbreak Uyarısı

Geçtiğimiz Günlerde iOS 6 için JailBreak yayınlanmıştı. Evad3rs isimli grubun iOS 6 işletim sistemi için geliştrmiş olduğu Jailbreak duyurulmuştu. Apple’ın iPhone 5 ile birlikte tanıttığı iOS 6 işletim sistemine geçiş yapan kullanıcıları epey bir zaman bekleten Jailbreak’ten sonra Apple cephesinde uyarı niteliğinde bir açıklama gelmiş durumda.

iOS 6 işletim sistemini kullanan cihazlar için iOS 6’nın stabil olduğunu ve bu cihazlara Jailbreak kurulması durumunda işlem sisteminin stabilliğini kaybedeceğini ve onunla birlikte kullanıcıların bir çok problem ile karşılaşmasının da mümkün olduğunu belirtti. Kısaca sistemde sorun oluşturabileceğini bildirmekte…

Jailbreak kullananların başta kararsızlık ile ilgili problemler ile çok sık karşılaşacağını belirten firma herhangi bir uygulamanın kullanımı esnasında aniden kapanma gibi problemlerin yaşanmasının mümkün olduğununda altını çiziyor. Ayrıca Jailbreak’in cihazlarda güvenlik zafiyetleri oluşturduğunu ve kötü amaçlı kişiler tarafından kişisel bilgilerinizin ele geçirilme ihtimalinin olduğunu da belirtiyor.

Jailbreak kullananların karşılaşabileceği sıkıntılar bunlarlada bitmiyor. Jailbreak kurulan cihazlardaki pil ömründe bir düşüş gözlemlendiğini belirten Apple, veri transferlerinde de sıkıntıların yaşanabileceğini de cümlelerine ekleniyor. Mesela telefon ile konuşurken kesintiler, internet veri ağını kullanırken yavaşlama ve kesintiye kadar büyük sıkıntılar da yaşanılabilir. Ayrıca JailBreak yerleşik uygulamaları da etkiliyor. Mesela hava durumu borsa gibi Apple’ın servislerinde ki bilgilerin hatalı olmasında mümkün olduğunu belirten firma iOS’un güncellemelerindende faydalanamayacak olan cihazın arasında ise Jailbreak bulunuyor.

Son olarak da Apple, cihazların yazılımlarında illegal olarak yapılan müdahaleler kullanıcılarıyla olan lisans anlaşmasını ihlal edildiğini de belirtiyor.

Jailbreak’in bu sorunları aslında büyük dertlere yol açabilir. Apple cephesinden gelen açıklamalar hiç iç açıcı değil. Bu gibi sorunların çıkması tabi ki Apple kullanıcılarını endişelendiriyor. Bu gibi sorunlar kullanıcıların gözünü korkutuyor ve Jailbreak’tan uzak duruyorlar. Gerçekten eğer bir Apple kullanıcısı iseniz veya olacaksanız bu uygulamadan uzak kalmanız sizin yararınıza gibi görünüyor.

Önceki İçerikOyun burada oynanır!
Sonraki İçerikİkinci El Eşyalar
PAYLAŞ
CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.