Bayramda kilo almamak için ipuçları

Bayramın yaklaşması ile birlikte, bayramda yenilecek olan tatlılar ve bu sebeple alınacak kilolar gündeme gelmeye başladı. Hal böyle olunca, bayramda nasıl kilo almamanız gerektiği konusunda çeşitli tüyoları paylaşmak da bize düşüyor.

Bayramın en önemli özelliklerinden birisi, ailelerin bir araya gelmesi ve geniş aile toplulukları ile birlikte de toplu yemek kültürünün olabildiğince yoğun bir şekilde yaşatılmasıdır.  Bu sebeple aile yemeklerinden önce sebze ağırlıklı birşeyler atıştırmanız sizi daha tok tutacaktır ve aşırı yemek tüketimine karşı kendinizi de korumaya almış olacaksınız.

bayramda kilo

bayramda kilo

Alkol tüketimine dikkat edin

Ramazan süresince alkol almamış olabilirsiniz ve uzun zamandır alkol almıyorum düşüncesiyle birden alkol tüketimine ağırlık vermeyin. Bayramlarda çok tercih edilmese de, tüketebilecek kişilere yönelik olarak bir öneride bulunmak istedik.

Yağsız besinlere öncelik verin

Bayramda kilo almamalıyım düşüncesiyle aile toplantılarından uzaklaşmak gibi bir zorunluluğunuz yok, aksine bunun dışında rahatça yiyebilirsiniz fakat sadece yediklerinizin yağsız besinler olmasına biraz daha fazla dikkat etmeniz gerekmektedir.

Arka arkaya besin tüketiminden olabildiğince uzak durarak, belirli aralıklarla tüketirseniz mide rahatsızlıkları da yaşamazsınız.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.