Bilgisayardan İnternet Şifresi Öğrenme

Günümüz şartları artık internetin bir çeşit besin kaynağı kadar değerli olmasında fazlasıyla etkili olmuştur. Çünkü artık çoğu insanın işi sadece internet aracılığıyla yapılabilmektedir. Veya bazı kişiler için hayatının büyük bir kısmını sosyal medya oluşturması sebebiyle, internetin olmadığı bir hayat, bitmiş bir hayat gibi de tanımlanabilmektedir. Fakat internete bağlanma konusunda sevilen teknolojik yeniliklerden birisi de internete kablosuz ağ özelliği olan Wi-Fi ile bağlanılmasıdır. Bunun için de bilgisayardan internet şifresi öğrenme aşaması gerekmektedir. Peki bu şifreler nasıl öğrenilmektedir?

Adım Adım İnternet Şifresi Öğrenme

Öncelikle işletim sisteminizin ne olduğunu belirlemeniz gerekmektedir. Kullanmış olduğu işletim sistemi Windows 7, Windows 8, Windows 10 sürümlerinden herhangi biriyse şu şekilde bilgisayardan internet şifresi öğrenme fırsatını edinebilirsiniz:

Tabletinizin ya da bilgisayarınızın ekranına geldiğinizde ilk yapmanız gereken sağ alt köşede bulunan ağ bağlantıları sekmesi olacaktır. Buraya tıklayarak açmış olduğunuz Ağ ve Paylaşım Merkezi, sizin büyük ölçüde yardımcınız olacak kısım olmaktadır. Buradaki simgeye tıkladığınızda açılmış olan Bağlantılar isimli bölüme dikkat etmenizde fayda var. Buradan sonraki adımınız ise Kablosuz İnternet Bağlantısı olmaktadır. Bu adımları tamamladıysak, yeni çıkan pencerede Kablosuz Özellikler isimli bir düğmenin varlığını da görebilirsiniz demektir. Buraya da tıkladıktan sonra yeni bir pencerenin açılması ile karşınıza çıkan Güvenlik sekmesine tıklamalı, sonrasında ise karakterleri göster seçeneğini işaretlemeniz, artık sona geldiğinizin sinyalleri verecektir.

Güvenlik sekmesine tıklamanızın ardından karşınıza çıkan Karakterleri Göster isimli kutucuk, sizi sonuca götüren temel kısım olmaktadır. Ağ güvenlik anahtarının açılmış olduğu bu alanda artık şifrenin ne olduğunu kolaylıkla görebilirsiniz. Bu şifrenin sadece sizin tarafınızdan görülmesi ve istediğinizde ulaşmanız için bilgisayardan değil de kaydettiğiniz bir yerden bu şifreyi gerektiğinde girmeniz uygun olacaktır. Diğer türlü bilgisayarınıza erişen herkes bu şifreyi öğrenecektir. Bu konuda kendiniz önleminizi almanız uygun olacaktır.

Şifrenizi Yazmayı Unutmayınız

Artık sahip olduğunuz internet şifresi ile mobil verinizi kapatabilir ve dilediğiniz gibi bilgisayarınızdaki internetin keyfini çıkarabilirsiniz. İlk bakışta çok karışık gibi algılansa da inanın ki oldukça kolay aşamalar olduğunu kendiniz yaptığınızda anlayacaksınız. Gelsin internet, gelsin bilgi, gelsin özgürce film izleme ve dizi izleme keyfi. Bilgisayardan internet şifresi öğrenme işleminiz ile internetinize bundan sonra kolaylıkla giriş sağlayabileceğinizi unutmayın. Ve bizden size tavsiye, karşınıza çıkan şifreyi bir kenara kaydetmelisiniz. Çünkü o şifre, bir sonraki internet sorunlarınızda sizi her zaman kurtaracaktır.

Önceki İçerikErkek Çocuk Pantolon
Sonraki İçerikDamatlık
PAYLAŞ
CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.