Blog nedir?

Blog kişisel yorum ve haberlerin yer aldığı web sayfasına verilen genel addır. Son yıllarda oldukça popülerleşen bu sayfalar kişilere görüşlerini dünya ile paylaşma şansı sağlamakta. Bir blog’ta kişi gezip gördüklerini, uzmanı olduğu konuyu ve ilgilendiklerini yazabilir.

Blog’un bir diğer önemli yanı ise yorumlardır. Blog sahibi yorumlara göre blogu güncelleyebilir. Blogların diğer bir önemli noktası ise trackback adı verilen geri izleme modülüdür. Bu modül belirli bir yazı hakkında bilgiler verip diğer yazıları yönlendirir.

Blog nedir

Yapılan araştırmalara göre her gün 50 binden fazla blog açılıyor. Bu bloglara ise günde 100 binden fazla yazı yazılıyor. Bugün bir çok site blog alanı sağlıyor.

Bunun dışında kendi web sitenizi açarak blog şekline dönüştürüp yayınlamanız da mümkün. Blog kültürü ülkemizde de oldukça hızlı gelişmiş durumda. 2005 yılında Google’a kayıtlı blog sayımız 60bin iken bugün 1 milyonu buluyor.

Günümüzde blogları para kazanmak için kullananların sayısı da oldukça fazla. Ülkemizde henüz blog zengini bulunmasa da kısa zamanda ortaya çıkmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Önceki İçerikWordPress
Sonraki İçerikBir Tüketim: İçecekler
PAYLAŞ
CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.