Dış Mekân Aydınlatmalarınız İle Fark Yaratın

Dış mekân aydınlatmaları son yıllarda çok büyük önem kazanmıştır. İş yeri, ev ve sosyal ortamlarda giderek artan aydınlatmalar doğru yapıldığı sürece sanatsal bir görsele ulaşır. Sizlerde kendinize ait mekânlarda uygulayacağınız doğru teknikler sayesinde fark yaratan dış mekân aydınlatmalarına sahip olabilirsiniz. Mekânın özelliği ve konsepti ne olursa olsun mutlaka uygun aydınlatma sistemleri kurulabilir. Tecrübe ve doğru aydınlatma elemanları sayesinde kısa sürede istediğiniz görünümü oluşturabilirsiniz. Doğru bina analizi, bina dekorasyonuna uygun ışık rengi seçimi, aydınlatma sistemlerinin doğru bir şekilde yerleştirilmesi bir bütün halinde olmalıdır.  Mekân ve ışık sistemleri uyum sağladığı sürece istediğiniz sonuca ulaşabilirsiniz. Mekanların ışıklandırılmasında oldukça önemli detaylar olduğu unutulmamalıdır.

 

Dış Mekân Aydınlatmada Sizi Öne Çıkaracak Tavsiyeler

Dış mekân aydınlatmalarınız ile bir adım önce olmak istiyorsanız sizler için hazırladığımız tavsiyelere uymanız gerekir. Işık çeşitleri kendi aralarında farklılık gösterir. Mekânın havasına uygun farklı ışık çeşitlerini bir arada kullanmaya özen gösteriniz. Işık renkleri kadar lamba modelleri de son derece önemlidir. Dış mekân tasarımına uygun olan lamba modellerini almalısınız. Led, vurgulu, parkur ve gömme aydınlatma modellerinden bir kaçını kombin yapın. Dış mekânda patlamasını istediğiniz alanlara vurgulu aydınlatma sistemlerini kurun. Özellikle bahçe aydınlatmalarında bahçe mobilyalarına vurgu yapabilirsiniz. Binanın etrafını tamamen uygun ışık sistemleri ile aydınlatmanızı öneririz. Dış mekânda yer alan panjur, perde ve heykel gibi bölümler özel ışıklandırma sistemleri ile ışıklandırılmalıdır. Binanın dış bölümünde yer alan küçük mimari dekorlara vurgu yapan aydınlatma sistemleri kurdurun. Mimari dekorlar ve ışık bir araya geldiğinde eşsiz bir görünüm kazandırabilir. Bina yüzeyine ışığı yansıtcı aparatlar kullanarak yansıtma oluşturabilirsiniz. Aydınlatma tasarımı bina tasarımına uygun olarak hazırlanmalıdır. Sizlere vermiş olduğumuz tavsiyeleri uygularsanız dış mekân aydınlatmalarınızda büyük farklar yaratabilirsiniz.

 

Dış Mekân Aydınlatmada Fark Yaratmak İçin Kalitenin Önemi

Tasarım ve mimari ne kadar özenli olursa olsun kalitesiz aydınlatma sistemleri kullanıldığı sürece istenilen başarıya ulaşılamaz. Aydınlatma sisteminin güç kaynağı, ışık voltajını sağlayan makineler, lamba modelleri ve elektrik tesisatı son derece kaliteli olmalıdır. Kalitesiz aydınlatma sistemi ışık dalgalarında istenilen efekti oluşturamaz. Lambalar genellikle kısa ömürlü olacağı için sık sık söner. Bina dekorasyonuna uygun renkli spot ışıklarında istenilen renk tonu yakalanamaz. Renklerin geriverimini istediğiniz ölçüde almanız mümkün değildir. Bu nedenle iyi ve fark yaratan aydınlatma sistmlerine sahip olmak için kaliteden ödün vermemelisiniz. 

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.