Doğal Saç Bakım Önerisi

Pek çok kişi için saçın çok önemli olduğunu biliyoruz. Hem sağlığımız hem de görsel olarak görüntümüzün en önemli tamamlayıcı unsurlarıdır saçlar. Hem kadınlar hem de erkeler için saç dökülmesi en ciddi sorunların başında geliyor. Dökülme sorunu mevsimsel olduğu gibi kronik olarak da yaşanabiliyor.

Çoğu dökülme sorununun tıbben tedavisi olsa da, bazı saç rahatsızlıklarının tedavisi yok. Dökülmelerin ve yıpranmaların önüne geçmek için öncelikle doğal olduğuna emin olduğunuz saç bakım ürünleri kullanmalısınız. Peki, saçlarımızın doğal görünmesi için neler yapmamız gerekiyor?

Saçlarınız Nefes Alsın

Saç bakımından ilk olarak saç temizliğine vurgu yapmak gerekiyor. Ancak günümüzde pek çok saç ürününün içerisinde kimyasal olduğu için, belirli bir süre sonra bu hem saç derisine hem de saçın yapısına zarar veriyor.

Doğal olarak üretilen saç şampuanları tam anlamı ile bitkiseldir. O halde size altın değerinde doğal saç bakımı önerisi verelim. Bitki özleri ile zenginleştirilmiş bu şampuanların içine eczaneden aldığınız bir E vitamini kapsülü katarak saçlarınızı temizleyebilirsiniz. Saçlarınızın nefes aldığını hissettikçe ışıldadığına ve canlandığına şahit olacaksınız.

Saç Maskesi İle İpeksi Saçlar

Saç bakımında saç maskesinin önemi tartışılmaz. Saç temizliğinden sonra saçın nemli kalması ve beslenmesi için saç maskesi kullanmak gerekiyor. Saçınızın yapısına, kalın ve ince telli olup olmadığına göre tercih ettiğiniz bir saç maskesi yeterli olabilir. Ancak bu aşamada dikkat edilecek detay; ürünün tam olarak kimyasallardan uzak bir içerik taşıması. Saçınız kuru ise nem dengesini sağlamanız gerekecek. Kuru saçlar çabuk kırılıp, sıkça dökülme eğilimi içindedirler.

Bu nedenle nem dengesini sağlayacak ve besleyecek bir saç maskesi size iyi gelecektir. Bunun için uçucu yağlar ile desteklenmiş bir ürün tercih edebilirsiniz. Doğal saç bakımı önerisi olarak bir püf nokta da  kekik yağı ve argan yağı özü içeren saç maskeleri kullanmanız olacaktır.

Yağ Bakımı İle Saçlarınız Daha Kolay Uzasın

Saçlarınız çok sert ise mutlaka yağ bakımı ile destek vermelisiniz. Özellikle bazı yağlar saçlar için adeta biçilmiş kaftan. Ancak bu aşamada saçınızın neye ihtiyacı olduğunu bilmeniz gerekiyor. Sürekli dökülme sorunu ile karşı karşıya iseniz; sarımsak yağı saçınız için doğru bir bakım olacaktır. İçerisinde barındırdığı vitamin ve protein özleri sayesinde, derinizi ve saç köklerinizi besleyerek, saç dökülmesini engelleyecektir. Doğal saç bakımı önerisi  olarak farklı ve çok faydalı bir ürün ise aspir yağıdır.

Aspir bitkisinden elde edilen bu yağ içerisinde barındırdığı amino asitler ile saçı nemlendirir, besler ve parlatır. Aspir yağını her banyodan sonra saçınıza sürüp, saç diplerinize masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Saçlarınızı yarım saat sonra yıkadığınızda değişimi fark edeceksiniz. Aynı zamanda bu yağdaki proteinler sayesinde saçınız daha kolay uzayıp şekil alacaktır.

 

 

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.