Dünyanın En Güzel Ücretsiz Müzeleri Hangileri?

Sergilenen özel eserleri ile dünyanın en güzel ve ücretsiz müzeleri sanatseverleri bekliyor. Yılın her döneminde ziyaret alan bu müzelerde tarihi sürecinin farklı dönemlerine tanıklık etmiş birbirinden güzel ve ender örnekleri görebilirsiniz. Müze ziyaretleri sırasında ücret ödemek istemeyenler mevcut önerilere göz atarak ücretsiz bir şekilde bu ziyaretlerini gerçekleştirebilir.

Britishh Museum, Londra

Londra’da bulunan müze dünyanın en eski ve büyük müzelerinden birisi. Geniş koleksiyonu ile birlikte tarihin en ender örneklerini bulabilmeniz mümkün.

Louvre Müzesi, Paris

Müze denildiğinde akla ilk gelen yerlerden bir tanesi olan Paris’te bulunur. Ücretli olmasına karşın özellikle her ayın ilk pazar günü ücretsiz bir şekilde kapılarını açan müze için bu günleri takip ederek ücretsiz bir şekilde müzeyi ziyaret edebilirsiniz.

Çin Ulusal Müzesi, Beijing

Uzak Doğu’da alternatif arayan kişiler için ise Çin’de bulunan Çin Ulusal Müzesi öncelikli olarak değerlendirilebilir. Özellikle Uzak Doğu’ya ait otantik sanat eserlerini bulabileceğiniz müzede, çok eşsiz örnekler var. Üstelik ücretsiz.

Doğal Tarih Müzesi, New York

New York’ta bulunan Doğal Tarih Müzesi ise özellikle tarihi Amerika kıtasındaki süreci keşfetmenizi sağlayacak. Ücretsiz olan müzede üstelik teknolojinin de yardımıyla çok farklı bir deneyim yaşamınız söz konusu.

Vatikan Müzesi, Vatikan

İtalya’da bulunan Vatikan Müzesi, özellikle dini yapısı gereği ücretsiz ve pek çok esere ev sahipliği yapıyor. Rönesans dönemine merak duyanların mutlaka uğraması gereken yerler arasında.

Metropolitan Sanat Müzesi, New York

Amerika’dan bir başka örnek olan Metropolitan Sanat Müzesi, 2 milyona yakın sanat eseri ile eşsiz bir tarihi gezi fırsatı sunuyor.

Ulusal Galeri – Londra

Sanatın ve kültürün bir diğer başkenti olan Londra ise yine ulusal galerisi ile ücretsiz bir şekilde ziyarete açık durumda. İsteyen kişilerin, eşsiz örnekleri görebileceği müze, yılın her döneminde oldukça popüler.

Prado Müzesi Madrid 

İspanya’da bulunan bir diğer müze ise Prado Müzesi. Özellikle tarih boyunca krallıkların özel koleksiyonlarının toplanması ile oluşturulan bu müze, yine gezilip görülmesi gerekenler arasında bulunuyor.

Bu tip tarihi en iyi müzelerin yanı sıra Türkiye’de ücretsiz bir şekilde gezebileceğiniz alternatifler söz konusu. Dileyen kişiler Türkiye’deki ücretsiz müzeler de yine değerlendirebilir.

Mehmet Arsay Otomobil Müzesi 

Bunlar arasında öncelik ise Mehmet Arsay Otomobil Müzesi. 1920’ee ait çok ender araç örneklerini bulabileceğiniz müzede, üstelik ücretsiz bir şekilde tüm bunlara tanıklık edebilirsiniz.

Sakıp Sabancı Müzesi 

Bir diğer önemli müze ise Sakıp Sabancı Müzesi. Sadece Çarşamba günleri ücretsiz bir şekilde ziyaret edilebilen müzede çok eşsiz sanat eserlerini yerinde görerek tanıklık edebilmeniz söz konusu.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.