Duvar Dekorasyon Fikirleri

Ev, herkesin kendini en rahat hissettiği yer olarak bilinmektedir. Çünkü herkesin özgürce şekil verebileceği ve kimseden onay almaması gereken bir alan olma özelliğini taşımaktadır. Fakat bazen sürekli olarak aynı eve gelmekten, aynı duvara bakmaktan, aynı eşyaları aynı yerlerde görmekten de bir o kadar sıkılır ve işin içinden çıkamayacak bir duruma gelebiliriz. İşte bu durumlarda duvar dekorasyon fikirleri edinebilmek için biraz araştırma yapmamız hem bizi rahatlatacak hem de farklı fikirler edinmemizde büyük ölçüde etkili unsurlar arasındaki yerini alacaktır.

Duvarlar eskiden sadece boyanır ve evin en büyük duvarına bir tablo asılırdı. Şimdilerde duvarlarla ilgili çok farklı dekorasyon fikirleri ortaya çıkmaktadır. Bu fikirler duvarları renklendiren fikirler olduğu gibi çok sade ama çok şık kullanımlarla da karşımıza çıkmaktadır. Bu farklı fikirler bazen bir tablo bazen bir ayna olurken bir raf veya bir çiçek saksınızın duvara monte edilmesi şeklinde de görmekteyiz.

Dekoratif Gözlerle Bakmasını Bilmelisiniz

Kiminin çok geniş kiminin ise kendi halinde gayet mütevazi boyuta sahip evi bulunmaktadır. Bu durum aslında çoğu insan için sıkıntı çıkmasına da sebep olmaktadır. Küçücük evin neresini dekore edebilirim diye umutsuzluğa kapılanların bu anlamda aslında yapabilecekleri seçenekleri de hayli fazladır. Çünkü ne boyutta olursa olsun duvar dekorasyon fikirleri edinebilmek adına sadece düz bir duvar olması yetecektir hatta artacaktır bile. Yeter ki ev sahibi olarak o duvara dekoratif gözle bakabilin.

Duvarlarınıza Kendi İmzanızı Atabilirsiniz

Özellikle duvar dekorasyon fikirleri denildiğinde akla ilk gelen şeyler raflar, süsler ya da ufak dolaplar olmaktadır. Fakat bunu hayal gücünüzle benzersiz hale getirmekse tamamen sizin elinizde olan bir şeydir. Bir ağaç dalını marangoza verdiğinizde, onu cilalayıp ilaçlayarak duvar için dekoratif bir hale getirebilmenin ön adımı sizden, sizin bakış açınızdan geçmektedir. Ya da klasik bir raf yerine, sahip olduğunuz rafları birbiriyle uyum sağlayan renklere boyadığınızda, duvarda oluşacak görüntünün mimarı olmak da sizin kararlarınıza bağlı olacaktır. Burada önemli olan bakmak, görmek ve istemekten geçmektedir. Biraz araştırma yapıp, biraz yaratıcı fikirler için düşünerek sizler de duvarlarınızı benzeri olmayan bir şekil verebilir ve gelenleri de hayran bırakabilirsiniz. Veya hiçbir ürün gerektirmeden, duvarınıza sadece birkaç renkli çizip boyayarak, geometrik şekillerin oluştuğu bir kısma kendi imzanızı atarak da benzersiz ve oldukça tarz bir görünüm elde edebilirsiniz. Burada önemli olan sizin ressam ruhuna bürünerek duvarlarınızı birer tuval olarak görmeniz olacaktır.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.