En İyi Antivirüs Önerileri

İnsanlık tarihin başlangıcından bu yana çeşitli zorluklarla baş etmek zorunda kalmış ve bu zorlukları başlarından savmak içinde çeşitli yollara başvurarak bu zorlukların üstesinden eninde sonunda gelmeyi başarmışlardır. Yine günümüzde de bu zorlukların türü çeşitlenmiş ve geçmişte hiç oluşmamış olan farklı hastalıklar ortaya çıkmıştır. Örneğin Orta Çağ Avrupa’sında veba salgını çok uzun yıllar boyunca insanlığın üstünde bir kara bulut olarak kalmış ve yüz binlerce insanı hayatından etmiştir. Yine 1. Dünya savaşı yıllarından sonra İspanyol Gribi adlı virüsü milyonlarca insanın hayatını elinden almıştır. Ancak bu iki virüsün son bulması gibi şu anda gündemimizde 6 aydır bulunan koronavirüsü de aynı şekilde son bulacaktır. Ancak an itibariyle koronavirüs etkisi dünyada devam etmektedir ve bunun için belirli önlemler alınmış durumdadır. Bu önlemler maske, eldiven ve antivirüslerdir. Özellikle antivirüsler her farklı temasta düzenli olarak kullanılmaları büyük bir önem arz ediyor.

Antivirüsün Önemi

Günlük yaşantımızda koronavirüsünden dolayı her ne kadar hayat durmuş olsa da yine de birçok kişiyle ve alanla temas sağlayabiliyoruz. Bu direkt olarak hapşırma ve öksürme yoluyla olmasa da bizleri yine risk altında tutabilecek etmenlerden bir tanesidir. Bu etmeni en aza indirmenin yollarından birisi de eldiven giymektir. Ancak eldiven giyilmediği takdirde ise hemen bir antivirüs spreyi ile ele ve bileklere sprey sıkılmalıdır. Eğer virüs ile temas edildi ise ele ve bileklere sıkılan bu antivirüs bu virüsü öldürecektir.

En İyi Antivirüs Önerileri

Koronavirüsünden dolayı alınabilecek en etkili spreyin ne olduğu aslında bir noktada önemli olmuyor. Çünkü aslında antivirüsler içerisinde bulunan her maddenin yapısı diğer antivirüsler içerisinde de mevcuttur. Bu nedenden dolayı önemli olan alacağınız antivürüsün ne olduğu ve hangi marka olduğu değildir. Önemli olan şu zor zamanlarda antivirüsün hemen hemen herkesin elinde bulunması gerektiğini bilmek ve sağlık açısından onaylanmış herhangi bir antivirüsü satın almaktır.

Antivirüsü Çok Sık Kullanmak da İyi Değil

Virüsten korunmanın bilinen en etkili yöntemlerinden birisi olan antivirüs spreyi çok fazla kullanıldığı takdirde de kişinin cildinde çok ciddi derecelerde tahrişe yol açabilmektedir. Hele ki hassas bir cildiniz var ise bu etki diğer kişilere göre sizde daha hızlı bir biçimde etki edecektir. Yaklaşık 1 haftada cildi hassas kişilerde ortaya çıkabilecek olan cilt tahrişi cildi hassas olmayan kişiler için ise ortalama 1 aya kadar tahriş belirtisi göstermeyebilir. Gösterse bile cildi hassas kişilerde olduğu kadar sert bir şekilde etki etmeyecektir.

Antivürüsten Dolayı Çatlayan Cilt İçin Ne Yapmalı?

Bizleri virüsten etkin bir biçimde koruyan yöntemlerden birisi olan antivirüs spreyler aynı zamanda bizlere zararda verebilir. Bu zararlar cilt tahrişi ile ilgili olan zararlardır. Hemen hemen herkes için uzun vade sonunda cilt tahrişine neden olabilecek olan antivirüs spreyler cildi hassas olan bireyler için çok kısa bir süre içerisinde ağır etkiler bırakabilmektedir. Buna çözüm olarak ise herhangi bir yerden alınabilecek olan nemlendirici kremler ortalama 4-5 gün içerisinde cilde etki etmekte ve ciltte iyileşme sürecini çok hızlı bir biçimde başlatabilmektedir. Bu bilinen en hızlı ve en basit iyileştirme yöntemidir.

 

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.