Eşarp Nasıl Bağlanır?

Eşarplar tesettürlü giyimin bir parçasıdır. Tesettürlü kadınların hem moda alanında aksesuarları olur hem de tesettür olarak kullanırlar. Eşarp nasıl bağlanır sorusunun cevapları şöyledir; eşşap bağlama şekilleri her kadının tarzına göre farklı bağlanır. Eşarplarınızı bağlarken o gün kullanacağınız kombinelerinize göre bağlamalısınız. Kombineleriniz spor ise eşarbınızı çok sıkmadan salaş duracak şekilde bağlayınız. Eğer eşarp bağlamayı yapamıyorsanız mutlaka eşarbın kumaşını kaymayan ipek olmayan ince kumaşlardan tercih edin.

Eğer o tarz kumaşlarla da bağlama yapamıyorsanız şal tercih edebilirsiniz. Şallar daha rahat şekil aldığı için rahatlıkla kullanabilirsiniz. Eşarp bağlarken yüz şeklinizi de göz önünde bulundurun. Yuvarlak yüzlü iseniz eşarbı yuvarlak şekilde bağlamaktan çekinin. Kare şeklinde bir yüze sahipseniz eşarbınızı üçgen olacak şekilde bağlayın. Çene kısımlarından oval şekil verdirin. Eşarp nasıl bağlanır gibi detayları araştırma yaparak görsellerle öğrenebilirsiniz.

Eşarp Seçimlerinde Neye Dikkat Etmelisiniz

Eşarp seçerken birden fazla özellikleri dikkate almalısınız. Eşarbınızı tüm kıyafetlerinize uyacak şekilde tercih etmelisiniz. Mevsime göre kumaş seçimi yapmalısınız. Kış mevsiminde biraz daha kalın eşarplar tercih edebilirsiniz.

Eşarp Renkleri ve Desenleri Nasıl Olmalı

Eşarp seçiminde desen çok önemlidir. Eğer çiçekli desen eşarpları tercih ederseniz çabuk sıkılabilirsiniz. Büyük dallı güllü desenli eşarpları tercih ederseniz birden fazla takma durumunda dikkat çekebilir. Aynı zamanda çabuk sıkılabilirsiniz bu nedenle daha çok soyut desenli eşarpları tercih edebilirsiniz. Eşarp seçimlerinde desenler konusunda araştırma yapmalı ve modası geçmeyecek desenler kullanılmalıdır. Ten renginiz eşarp seçimindeki önemli faktörlerden biridir.

Nedeni ise ten renginize uyum sağlayacak renkleri tercih ederseniz yüzünüz daha fresh görünecektir. Esmer tenliler daha çok açık renkler ve pembe tonları turuncu tonları tercih edebilirler. Beyaz tenli kadınlar ise daha çok mor tonları yeşil tonları gibi tonlar tercih edilebilir. Beyaz tenli kadınlar açık kahverengi tonlarından kaçınmalıdırlar.

Eşarp Fiyatları Neye Göre Değişir

Kadın tesettüründe eşarp önemli yer tutar. Eşarp kullanan kişiler eşarbın terletmemesi, kaymaması, kaliteli olması, mevsimsel kullanıma uygun olması gerektiğinin farkındadır. Bu gibi özelliklere dikkat ederseniz eşarp konusunda sıkıntı yaşamazsınız. Eşarp fiyatları kumaşlarının kalitesine göre değişim gösterir. Kumaşı ipekten yapılmışsa diğer eşarplara göre daha pahalıdır. Kumaş tercihleri eşarpların fiyatlarını belirler. Aynı zamanda eşarp nasıl bağlanır sorusunun en güzel cevabı kumaşında saklıdır. Kumaşlar polyester olmamalıdır. Polyester olduğunda ütü yapılırken yanabilir ya da yıkamada sıkıntı çıkartabilir.

Eşarp Kumaşları Nasıl Olur

Kumaş seçimleri tekstil dünyasının her alanında önemlidir. Kişinin bedenini rahat ettiren ve mevsime göre seçilen kumaşlar sağlık açısından da önemlidir. Özellikle eşarplarda saç derinizin hava alması için kumaş seçimlerini kaliteli seçmelisiniz. Aksi halde saç dökülmeleri ile karşılaşabilirsiniz. Eşarbınızı çok sıkı bağlamamalısınız zorunda değilseniz içine bone de takmamalısınız. Saç sağlığınız açısından bu gibi detaylar önemlidir.

 

 

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.