İnstagram Mavi Tik

Sosyal medyada konum belirlemek yer almak marka sahipleri ve kişisel hesaplara sahip olanlar için büyük önem taşımaktadır. Onaylanmış bir profile sahip olmak hem güven verir hem de keşfedilmeyi hızlandırır.  Bu durum İnstagram da mavi tik olarak ortaya konulmuştur. Diğer adı sayfa doğrulama İngilizce olarak ise  verified account olarak ifade edilir. Genellikle ünlü olan isimlerin profillerinde ya da ismi ünlü kurum  ve şirketlerin profilinde mavi tik bulunuyor.

Mavi tik aslında güven duygusunu pekiştirmektedir. Bir kullanıcı mavi tikli hesaba girdiği zaman o hesabın direkt güvenilir olduğunu düşünür. Ayrıca mavi tike sahip hesaplar Instagram’da keşfet alanında çok daha çabuk ön plana çıkar.

Mavi Tik Alma Adımları

İnstagram da popülariteyi yakalayıp mavi tike sahip olmak kolay olmamaktadır. Bu neticede İnstagram mavi tik nasıl alınır? Sorusu geliyor. Kullanıcının öncelikle İnstagram hesabında ayarlar kısmında doğrulama formunu doldurup başvuru yapması gerekiyor. Her kullanıcı başvuru yaptığında İnstagram bu başvuruyu onaylamıyor. Mavi tik almak için gerekli belgeler şu şekilde sıralanıyor: Resmi olarak kimlik kartı ve işletme belgesi, hesabın ne amaçla kullanıldığı burada kategorisi belli olması gerekmektedir. İnstagram uygulaması yetki sahibi kişilerce başvuru onayladıktan sonra mavi tik hesap profilinde gözükür.

Fakat mavi tike sahip olmak İnstagram kullanıcılarının hesabını onaylanması için önceden  yapılması gereken şeyler vardır. Hesabın onaylanma düzeyini arttırmak ve İnstagram mavi tik nasıl alınır? İçin doğrulama gerekmektedir. Mavi tik başvurusunda sonra hesaba  olumlu yanıt gelmediğinde kullanıcı sosyal medya paylaşım içeriklerine dikkat etmeli ve nitelikli paylaşımlarda bulunmalıdır. Ayrıca mavi tik kullanıcı hesabının daha çok kişiye ulaşmasında bir araçtır.

Hesap Onayı İçin Yapılması Gerekenler

Mavi tik almak isteyen kullanıcı öncelikle hesabını aktif ve etkileşimli kullanmalıdır. Paylaşım sürelerinde büyük fark bulunmamalı ve ilgi çekici paylaşımlar olması  gerekir. Aksi halde İnstagram mavi tik nasıl alınır? Sorusu kullanıcıyı zorlar. Mavi tik sadece Instagram’da tanınmaya değil diğer platformlarda da tanınmaya yardımcı olur. Yani mavi tik alan bir kullanıcı diğer sosyal medya platformlardaki profiline link eklediği zaman insanlar oradan da tanıma imkânı bulur. Instagram’da çok yaygın olan takipçi ve beğeni satın alma durumlarını mavi tik almak isteyen kullanıcılar yapmamalı.

Bunun sonucunda hesap kapatılabilir ve mavi tik alımı zorlaşır. Paylaşılan içeriklerin özgün olması ve değişik bakış açılarına yön verebilecek bir paylaşım modeli olması gerekir ki sıradan bir hesapmış gibi gözükmesin. Gerçek takipçilerden oluşan ve etkileşim dönüşünü sağlanan hesapların mavi tik alması daha kolaydır. Marka sahiplerinin mavi tik alması ise, işletmeyi büyütmek ve yer alan kaliteli ürünlerin aynı zamanda uygun fiyat akışının bulunduğu ürünlerin hedef kitleye ulaşımı daha da çok kolaylaşacak ve hedefe ulaşımı sağlanacaktır.

 

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.