Ölmeden Önce İzlenecek Filmler

Son 10 yıl içerisindeki sinema sektörünün gelişimi, şüphesiz ki yadsınamaz gerçekler arasında yer almaktadır. Bu gelişimde özellikle de teknolojinin bu denli hızlı gelişiyor olması ve bu durumun sinema ve kurguya da yansıması yatmaktadır. Özellikle bilim kurgu filmleri için geçerli olan bu ciddi ilerleme, diğer tür filmlere de elbette ki yansımıştır. Fakat teknoloji ne kadar gelişirse gelişsin, yılların eskitemediği ve izleyenin hala gözlerini dolduran, yüreğine dokunan filmler bulunmaktadır. Bugüne kadar hafızalara kazınmayı başarmış, kimine göre en iyi aksiyon filmi, kimine göre en iyi dram filmi, kimine göre en etkili romantik film, kimine göre geçmiş teknolojiye rağmen en iyi bilim kurgu filmi seçeneklerini bizler de sizin için derledik ve ölmeden önce izlenecek filmler listesini oluşturduk.

Sinemaya Tutkulu Olanların Onayından Geçen Filmler

Özellikle de son 3 yıl içerisinde, bilgisayarın ve film izleme mecralarının sayısının artması ile film ve dizi izleme talepleri oldukça artış göstermiştir. Bu sebeple de herkesin en iyi filmi izleme çabası ve anlatma dürtüsü harekete geçmiştir. Özellikle sinemaya küçük yaştan tutkulu olan, film izlediğinde kendisini adeta filmin içerisinde yerleştirecek kadar sinema sevdalı olan bireylerin hazırlamış olduğu ölmeden önce izlenecek filmler listesi, mutlaka herkesin hayatında bir kez de olsa izlemesi gereken etkili senaryoları ve sahneleri ile de tüm dünya tarafından bilinmektedir.

Ölmeden Önce Mutlaka İzlenmesi Gereken Filmler Nelerdir?

Ölmeden önce izlenecek filmler listesi, herkesin film tercihine ve ilgilenmekte olduğu türe hitap edecek nitelikte hazırlanmış ve sinemasever herkese sunulmuştur. Herkesin kendi beğenisine göre bir liste oluşturması tavsiye edilse de film tavsiyeleri de kişinin tercihi için sunulabilir. Bu filmler liste haline getirilirken beğenilen filmler olarak listelenmektedir. Bu sebeple bu listelerden yola çıkarak kendi zevkimize uygun film listeleri oluşturup bu listedeki filmleri sırayla izleyebiliriz.

Peki bu kadar önemli olan filmler arasında neler var? Gelin hep beraber bakalım.

 

  • La Vita e Bella (Hayat Güzeldir)

 

Türkçesi Hayat Güzeldir olan bu film, 1999 senesinde, RobertoBenigni’nin yönetmenliğini yapmış olduğu bir filmdir.

 

  • Schinler’sList (Schinler’in Listesi)

 

Schinler’in Listesi anlamına gelen film, 1993 yılında yönetmen Steven Spielberg tarafından seyirciye sunulmuştur.

 

  • ThePianist( Piyanist)

 

2002 senesinde Roman Polanski tarafından yönetilen film, tüm dünyada ses getiren filmler arasında yer almaktadır. Hatta film önerisi istenildiğinde akla ilk gelen filmlerden de birisidir.

Önceki İçerikTrans Yağ Nedir?
Sonraki İçerikVegan Beslenme Nedir?
PAYLAŞ
CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.