Pişik Kremleri Neden Kullanılır?

Her insan gün içinde terler. Terlemek insanoğlu için en tabii olaylardan biridir. Metabolik faaliyetlerin devam etmesi ve vücudun sağlık kazanması için terlemek oldukça önem kazanan bir vücut aktivitesidir. Özellikle yaz aylarında bu aktiviteyi vücut kendiliğinde sürekli olarak yapar. Ancak terlemenin vücuda faydası olduğu gibi zararı da olabilir o yüzden dikkatli olmakta fayda vardır. Özellikle bebeklerde pişik olma durumu daha sık yaşanabilir. Kullanılan bebek bezleri bebeklerin cildi için çok uygun olmadığı için tahrişe ve pişiğe neden oluyor ve pişik kremleri kullanmak gerektiriyor.

Pişik Kremi Alırken Dikkat Edilecek Noktalar

Bebekler bu dünyadaki en hassas canlılardır. Doğdukları andan itibaren hassas bir cilde sahip olan bebekler tahrişlerden rahatsız olurlar. Bu dönemde bebeklere mutlaka pişik kremleri alınmalıdır.

Pişik kremi tercih ederken bebeğinizin hassas tenine zara vermeyecek türden olması ve alkol gibi koruyucu katkı maddeleri içermemesi bebeğin cildinin sahip olduğu nemi koruması tahriş etmemesi en öncelikli kriter olmalıdır. Ayrıca kokusuz olan pişik kremleri tercih etmeniz bebeği ve sizi koku kaynaklı rahatsızlıklardan alıkoyacaktır. Pişik kremleri hakkında bilgi almak için https://www.ceybebe.com/pisik-kremi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Önceki İçerikLohusa Terliği
Sonraki İçerikDerz Dolgu
PAYLAŞ
CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.