Prefabrik Evler Kullanışlı Mı?

Türkiye’de üretilen prefabrik evler artık dünyaca tanınmaktadır. Güvenlik, uzun ömür, hızlı üretim ve hızlı kurulum avantajlarıyla öne çıkan prefabrik evler Türkiye’de üretildi ve kısa sürede tüm dünyada tanındı. Modern teknolojiyle üretilen Türkiye’nin en önemli prefabrik ev üreticisi olan markalar, konutları Türkiye’den tüm dünyaya taşıyor. Tüm birimlerin sökülmesi ile hazırlanan ev, uluslararası taşımacılık standartlarına göre kolaylıkla taşınabilmekte ve çok kısa bir sürede sahada ulaştırılarak montajı yapılmaktadır. 100 metrekarelik bir ev 3 kişilik bir montaj ekibi ile 3-4 günde duvar, kapı, pencere, çatı, elektrik tesisatı, temiz ve atık su tesisatı ile monte edilebilir. Bireysel müşterileri ile birlikte toplu konut projeleri gerçekleştiren markalar ise, 7 ay gibi kısa bir sürede Irak’ta Bağdat ve Kut kentlerinde 10 bin kişinin yaşadığı 1884 konuttan oluşan büyük bir proje üreterek dikkat çekici bir başarı gösterdi. Bu proje, dünyanın prefabrik bir binası ile şimdiye kadar gerçekleştirilen en büyük toplu konut projesi olma özelliğine sahiptir. 

Türkiye’de Prefabrik Alanda Neler Yapıldı?

Türkiye’de her yıl binlerce kişiye ev sahipliği yapan markalar üretildi. Irak, Libya, Cezayir, Nijerya, Venezuela ve Panama gibi birçok ülkede toplu konut projeleri üstlendi. Ayrıca, deprem ve sel gibi doğal afetler nedeniyle hızlı bir şekilde mülteci yaşam alanı üretimi ile lider bir konut markaları oluştu. Türkiye’de Van depremi için yüzlerce konut birimi, Suriyeli mülteciler için konut ve yine yüzlerce ünite wc-duş ünitesi sundu.

Prefabrik Konut Tipleri Nasıldır?

Tek katlı ve iki katlı model seçenekleri, ailelere özel evler, toplu konutlar ve acil konutlar gibi yaşam alanları, ünlü markaların hızlı üretim ve kullanıma hazır kurulumla hazırladığı konut çözümleri arasındadır. İnsanlar genelde kendilerine bir yayla evi ya da deniz evi yaptırma konusunda bu konutlardan geniş ölçüde yararlanıyorlar.

Neden Prefabrik Evler Çok Tercih Ediliyor?

Prefabrik evler inşaat için hazır yapılardır ve birinci derece depreme dayanıklıdırlar bu yönüyle oldukça sevilirler. Prefabrik evler esnek ve hafif yapılardır bu da insanlar için bir kolaylık objesi olmaktadır. Sadece güçlü depremlerde sallanırlar ancak parçalanmazlar. Prefabrik evlerin montaj süresine bakıldığında betonarme binalara göre çok daha kısadır. Bunun yanı sıra, bu konutlar tekrar tekrar sökülüp takılabilir olması da çok güzel bir yönüdür. Bahsettiğimiz inşaat evlerine firmalarca hazır her türlü iklim koşuluna uygun ısıtma ve statik hesaplamalar ile üretilebilmektedir. Prefabrik yapı evleri korozyona uğramaz, deforme olmaz ve uzun yıllar güvenle kullanılır, çünkü yük taşıma sistemi yüksek yoğunluklu galvanizli çelikten yapılmıştır.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.