Renovasyonla Değişime Hazır Ol

İlerleyen teknoloji sayesinde geliştirilen renovasyon yöntemi ile sizleri heyecanlandıran ve şaşırtan değişimlere sürükler. Eski yapıların almış olduğu yeni görüntüler karşısında oldukça şaşırabilirsiniz.  Dış görünüşün giderek önem kazandığı günümüzde renovasyon sayesinde büyük kazançlar ve geri dönüşümler sağlanmaktadır. Zaman içersinde eskiyen, yangın ve deprem gibi doğal afetler sonucu hasar gören yapıların doğru dokunuşlar sayesinde tekrar yenilenmesi ve eski işlevlerinin kazandırılması işlemidir. Özellikle tarihi evler, hamamlar ve mekânlara uyarlanmaktadır. Renovasyon mekânın kendine özgü çizgisinin dışına çıkılmadan ilk gün ki halini kazanmasını sağlar. Binaların yanı sıra semtlerin istenilen bölümlerinde başarılı projeler meydana getirilebilir. Projeler başarılı bir şekilde tamamlandığında şaşırmamanız imkânsız olacaktır. İstenilen her yere başarılı bir şekilde uygulanabilen bu yöntem son yıllarda çok fazla tercih edilmektedir. Titiz, dikkatli ve hassas çalışma prensibi ile uygulanır.  Renovasyonda iç ve dış yenileme birlikte yürütülür. 

 

Renovasyon Değişiminde Dikkat Edilen Noktalar Nelerdir?

Renovasyon ile uygulanan değişim çalışmasının olmazsa olmazları vardır. Diğer yenileme işlemlerinden ayıran en önemli özellikleri bu olmazsa olmazlardır. Belirli kriterler ve prensipler çerçevesinde sürdürülen çalışmalar tamamen doğallığı korumaya yöneliktir. Renovasyon değişiminin dikkate aldığı önemli noktaları sıralayacak olursak;

  • İşlem gören bina ya da semtin doğal detaylarının özenle korur ve farklılaşmasını önler.
  • Tarihi yapıyı değişime uğratarak günümüze uyarlamaz. Tarihte inşa edildiği ilk gün ki halini geri kazandırır.
  • Binanın temelinde ve sistemlerinde var olan tehlikeli arızaları tespit eder ve düzeltir.
  • Bina ve kent kompozisyonu uyumu sağlanır.

Bunlarla birlikte yenileme ve değişim sürecinde gerekli araştırmaları yapar ve tarihi dokuyu yansıtır. Geçmişinizde sizler için önemli bir değere sahip olan yerleri geri kazanmanızı sağlar. Özgün mekânsal özellikleri temel alarak değişim sağlanır. Yenileme anlamına gelen renovasyon özel alanlara getirdiği değişim ile sizleri şaşırtır.

 

Renovasyon Değişiminin Amacı Nedir?

Renovasyon değişiminin temel amacı eski yapıların özgünlüğünü koruyarak modern hale gelmesini sağlar. Bu değişim uygulanırken restorasyon işleminde yapılan ince detaylara dokunulmaz. Renovasyonun en önemli farkında ince detaylarda herhangi bir değişikliğe neden olmamasıdır. Amacın korunması için proje öncesi çok büyük bir araştırma grubu kurulur ve özgünlüğün nasıl korunacağı belirlenir.  İlk inşa edildiği dönemdeki amacının dışında kullanılan alanları tekrar ilk gün ki işlevine döndürür. Renovasyon projeleri tamamlandığında karşılaştığınız görüntü aklınızı başınızdan alır. Tarihsel değere sahip özel yapıların renovasyon değişimi ile yenilenmesine hazır olun. 

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.