Resimlerin Bizler İçin Önemi

Çok tuhaftir, ama insanlarin resimlerle neden ilgilendigi bilinmemektedir. Bu merakin nedenleri tam olarak bilinmemekle beraber bunun gibi resimleri avatar olarak kullanmak ya da evlerinin herhangi bir kösesine asmak diye düsünülüyor.

Yurdum insani genellikle Türkiye resimlerini tercih etmektedir. Bunun en büyük sebebi de Türk insaninin vatanini ve topragini çok sevmesinden kaynakli. Özellikle Türkiye’nin tarihi güzelliklerini ve harika yapilarini görmek ve sunmak amaciyla insanlar bu tür resimleri Avatar resmi olarak kullanmayi çok seviyor.

Bugünlerde sosyal paylasim siteleri vazgeçilmez bir ortam haline geldi. Genellikle herkes profil resmi olarak kendisine ait olan bir resim koymaktadir. Ancak kendi resmi yerine manzara resmi veya tarihi bir güzelligi gösteren fotolarda profil resmi olarak tercih edilmektedir.

Özellikle anlamli günlerde o günü anlatan özel resimler kullanilir. Örnegin resmi bayramlarda Atatürk’ün resmi ya da dini bayramlarda bir arapça yazi veya meshur bir camiinin resmi tercih edilmektedir.Bu tarz tercihler genellikle o günkü ruh halinizi yansitir, hatta kimliginizi ve karakterinizi de anlatir; nelerden hoslanip hoslanmadiginizi gösterebilir.

Önceki İçerikEvdeki Sinema
Sonraki İçerikOnline Tv İzleme Kolaylığı
PAYLAŞ
CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.