Spa Etkisi

Canlılar bu dünya üzerindeki hayatlarını susuz devam ettiremezler. Su biz canlılar için hayat demektir. Kaldı ki biz insanlar suyu içmekten ne kadar keyif alıyorsak, akan bir suyu, denizi, gölü seyretmekten de bir o kadar keyif alırız. Çünkü su sesi ve varlığı ruhumuza da huzur verir.Bizi stresten uzaklaştırıp bizleri rahatlatır. Cildimiz ve organizmamızı canlandırdığı gibi de içindeki mineraller sayesinde bizlere hayat verir.

Spa, sudan gelen sağlık ya da şifalı sularla yapılan bakımdır. Spa kavramı Türkiye’ de yeni yeni tanınmaktadır. Fakat hem vücuda hem ruha olan yararları sayesinde her kez tarafından tercih edilecektir.

Spa’yı iyice öğrenilip tanındıkça insanların tatil anlayışları da değişecektir. Tatil bizler için dinlenme, rahatlama ve deşarj olma demektir. Ama yinede tam anlamıyla dinlenip rahatlamadan gerisi geriye döneriz. Oysaki Spa merkezlerine, spa wellness gelen insanlar tatilin ne demek olduğunu daha iyi anlayacaklardır. Hem bedensel hem de ruhsal olarak rahatlayıp tatillerinden evlerine doping almış gibi döneceklerdir.

Spa merkezlerinde suyun rahatlatıcı etkisi göz önüne alınmıştır. Bu yüzden de spa bakımlarının hemen hemen hepsi suyla yapılmaktadır. Ayrıca spa wellness de hem ruhsal hem de bedensel hizmet sunulmaktadır. Vücut bakım programlarıyla, rahatlatıcı aroma yağlarla, salt body peelinglerle ve kendilerine has masaj teknikleri ile vucuda zindelik kazandırılmaya önem verilir. Spa wellness sayesinde bizler hem bedensel hem de ruhsal olarak kendimizi yeniden doğmuş hissederiz.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.