Süper Lig’de Puan Durumu

Süper Lig’deki Puan Durumu‘ 2020- 2021 sezonunda zirve konumunda bulunan takım 54 puanla Galatasaray olmakta. Galatasaray’ın 25 maç oynadığı görünmekte. Galatasaray, son 5 maçında da galibiyeti yakalamış durumda. 25 maçın toplamında 17 galibiyet, 3 beraberlik ve 5 mağlubiyetle sonuçlandığı görünüyor. Süper Lig’de 2. sırada bulunan Beşiktaş ise Galatasaray’ın 3 puan gerisinde yani 51 puanda seyir alıyor. Beşiktaş’ın ise oynadığı 24 maçın 16 maçında galibiyetle, 3 maçında beraberlikle ve 5 maçında mağlubiyetle karşılaştığı görünüyor. Beşiktaş’ın son 5 maçındaki seri (GGBMG) olarak listelenmiştir.

Süper Lig’de Zirveye Yakın Olan Diğer Takımlar 

Süper Lig’de Puan Durumuna devam edilmesi hâlinde, 3. sırada Süper Lig’de Zirveye Yakın Olan Diğer Takımlar kategorisinde Fenerbahçe bulunmakta. Fenerbahçe, 51 puanla oynadığı 25 maçta, 16 galibiyet, 3 beraberlik ve 6 mağlubiyet ortaya koymuştur. Son 5 maçı ise (MGMGG) olarak listeye aktarılmıştır. Fenerbahçe, ev sahibi olarak Göztepe’yi deplasmanda ağırladığı maçta Göztepe’ye kendi evinde 1-0 mağlup olmuştur. Bu mağlubiyet, gözünü zirveye diken ve ezeli rakiplerinin yanı başında kalan Fenerbahçe için büyük bir hırs sağlamasının yanı sıra büyük de bir hayal kırıklığı yaşatmıştır. Süper Lig’de 4. sırada ise “3 Büyükler” den sonra telaffuz edilen Trabzonspor gelmektedir. Trabzonspor, 48 puanla 4. sıradayken, oynadığı 25 maçın 14’ünde galip olmuş, 6’sında berabere kalmış, 5’inde ise mağlubiyetle yüzleşmiştir.

Trabzonspor’un son 5 maçındaki istatistiği ise (GGGGG) olarak listelenmiştir. 5. sırada ise Alanyaspor bulunmakta. 42 puandaki Alanyaspor, toplamda 25 maçın 12’sinde galibiyetle, 6’sında beraberlikle, 7’sinde mağlubiyetle karşılaşmıştır. Alanyaspor’un istatistiği ise (MBGBG) olarak listelenmektedir. Alanyaspor’un hemen ardından 6. sırada Hatay spor bulunmakta. Hatay spor, Alanyaspor ile aynı puanda ve oynadıkları maç sayıları, galibiyet, beraberlik ve mağlubiyet oranları da eşittir. Hatayspor’un istatistiği ise (GBGMG) olarak listelenmektedir. 7. sırada Gaziantepspor 39 puanla yer almakta. Gaziantepspor, oynadığı 25 maçın 10 maçını galibiyetle, 9 maçını beraberlikle ve 6 maçını da mağlubiyetle tamamlamıştır. Son 5 maç istatistiği ise (BMGMM) şeklindedir. 8. sırada bulunan Karagümrük ise oynadığı 25 maçın 10 maçını galibiyetle, 7 maçını beraberlikle, 8 maçını da mağlubiyetle tamamlayarak 37 puanla yerini korumaktadır.

Maç İstatiği

Maç istatistiği ise (MMGGB) olarak listelenmiştir. Ve böylelikle; 9. sırada Antalyaspor, 10. sırada Göztepe, 11. sırada Sivas spor, 12. sırada Konyaspor, 13. sırada Y. Malatya, 14. sırada Kasımpaşa, 15. sırada Rizespor, 16. sırada Kayseri spor, 17. sırada Erzurumspor, 18. sırada Başakşehir, 19. sırada Denizlispor, 20. sırada Gençlerbirliği ve son sırada 19 puanla Ankaragücü bulunmakta. Süper Lig’de bu haftaya kadar en çok gol atan oyuncusu18 gol ile Hatayspor’dan Aaron Boupendza oldu. Süper Lig’in en çok asist yapan oyuncusu ise 10 asist ile Beşiktaş’tan Rachid Ghezzal oldu. Süper Lig’deki puan durumuna göre takımlar ve yönetimlerin farklı istatistikler üretmeye başladığı görülmekte.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.