Thy ve Sunexpress’te Uçak Bileti Kampanyası

Uçak yolculuğu yapmaya karar verebilmem zor oldu

Uzun zamandır hava yolları ile yolculuk yapmıyordum, son dönemlerde uçak biletleri konusunda bilgim olmadığı için yine eskisi gibi fiyatların üst düzey olduğunu düşünüyordum. Fakat yakın bir dönemde gördüğüm bir reklam üzerine inceleme gereği duydum.

Zamanı değerli olan kişiler daha iyi bilecektir, fazladan bir gün içerisinde 2 saat yaşayacaksınız deseler ve sizden para isteseler; belki vereceğiniz rakam gayet iyi bir oranda olacaktır. Fakat bir günü 24 saatten fazla yaşamanın ne yazık ki imkanı yok. Ancak gün içerisindeki gereksiz zaman kayıplarından kurtulmanın yolları var.

Bunun en basit yolu uçak bileti satın alarak, yolculukta kaybettiğiniz zamanı geri kazanmak diyebiliriz.

Thy ile uygun fiyatlı bir yolculuk yapabildim

Çok sık  iş yolculuğu yapan bir kişi olarak uçak yolculuğu ile tanışmam çok öncelere dayanıyor fakat ilk kez uçak yolculuğu yaptığım dönemlerce uçak biletleri çok üst düzeydeydi. Daha sonra alışkanlık haline geldi ve kara yollarını kullanmaya başladım. Fakat son dönemde thy başta olmak üzere birçok firmanın çok uygun fiyatlarda yolcu taşıdığını öğrendiğimde ve sadece bir 10-20 lira fark ile yaklaşık 10 saatimi heba ettiğimi düşündüğümde kararımı çok hızlı bir şekilde değiştirdim.

Kayseri’de yaşayan bir kişi olarak buradan İstanbul’a gidip gelmem ortalama 12 saat gibi bir zamanımı alıyor ve bununla birlikte ertesi gün tamamen dinlenmem gerekiyordu. Fakat yaklaşık 69 TL gibi bir rakama uçak bileti bulduğumda, kararımı değiştirdim. Çünkü ortalama 45 dakika gibi bir sürede herhangi bir yorgunluk hissi yaşamadan İstanbul’a ulaşma fırsatı bulabilmiştim.

Sunexpress fiyatları da gayet uygun

Tabi sadece Thy uygun fiyatlara taşımıyor, diğer firmaların da kampanyasını incelemek istedim. Özellikle dönemsel kampanyalarda çok çok uygun rakamlara hava yollarını kullanabiliyorsunuz. Uçakta çok fazla yolcu koltuğu olduğu için belirli bir sayıda koltuk uygun fiyatlarda alıcı bulabiliyor.

Bu kontejanı kullanarak müşterilerine çok uygun fiyatlarda kampanya yapan firmalardan bir tanesi de sunexpress olarak gözüme çarptı açıkcası. Sadece 79 TL gibi bir rakama gidiş dönüş uçak bileti bulabilmiştim.

Bir de internet kullanıcısı olmak sadece facebook hesabını açıp kapatmak demek değil açıkcası, biraz incelemek araştırmak gerekiyor. Ben de uygun fiyatlarda uçak biletini nereden alabileceğim konusunda biraz araştırma yaptım ve tabi bu konuda kampanyalardan beni haberdar edebilecek bir sisteme ihtiyacım vardı. Bir arkadaşımın önerisi ile sitesini buldum, gayet güzel bir site ve özel kampanyalardan kolayca haberinizin olmasını sağlıyor. Site yöneticilerine buradan teşekkür ederim.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.