Tongue FU Sözlü Dövüş Sanatı Nedir?

İnsanların, yaşamlarında diğer kişilerle kurduğu sosyal yaşamda zaman zaman sorunlar yaşanabilmektedir. Üstelik kişilerin bu sorunlar nedeniyle tartışma yaşaması ve mutsuz olması söz konusu olabilmektedir. Bu noktadan hareketle ortaya çıkan Sözlü Dövüş Sanatı ise kişilerin sosyal yaşamda ihtiyaç duyabileceği pek çok farklı katkı sağlamaktadır. Bu bakımdan kendini bu alanda geliştirmek isteyen kişiler için Sözlü Dövüş Sanatı’nın öğrenilmesi büyük bir katkı sağlamış olacaktır.

Tongue FU Sözlü Dövüş Sanatı Nedir?

Sözlü Dövüş Sanatı nedir, ne işe yarar gibi soru işaretlerine sahip olan kişiler için Sözlü Dövüş Sanatı Nedir üzerine yazılmış olan ve Tongue FU Sözlü Dövüş Sanatı Nedir adı ile yayınlanan kitap önerilmektedir. 2008 yılında basılan bu kitap, satışa çıktıktan sonra kısa süre içerisinde popülerlik kazandı. Kişilerin sosyal yaşamındaki eksiklerini kapatma ve çeşitli öneriler ile sosyal becerilerini geliştirmeyi hedefleyen kitap ile siz de kendi eksiklerinizi kapatabilirsiniz.

Tongue FU Sözlü Dövüş Sanatı Nasıl Katkı Sağlar?

Sözlü Dövüş Sanatı’nın temel hedefi, kişilerin yaşadığı çatışmaları ortadan kaldırarak uyum sağlamasını gerçekleştirmektir. Her ne kadar isminde, dövüş gibi ifadeler kullanılmış olsa çok sert geçen bir tartışma yerine daha uyumlu bir diyalog kurmak mümkün olmaktadır. Bu kapsam dahilinde öncelikli olarak sorunların ortadan kaldırarak ortak bir noktada buluşmak hedeflenmektedir. Bu hedef doğrultusunda çalışan kişiler ise zaman içerisinde bir değişim içerisine girmektedir. Öyle ki kişilerde kısa süre içerisinde dahi şu  tip durumlar görülmektedir;

  • Sözlü çatışmalardan daha uzak kalmak,
  • Kişilerle ağız kavgası etmemek,
  • Yaşanan tartışmalar nedeniyle sinir krizi gibi durumlar yaşamamak.

Tongue FU Sözlü Dövüş Sanatı Nasıl Öğrenilir?

Yeni bir teknik, sanat öğrenmek isteyen kişilerin belirli bir yol haritasını takip etmesi gerekmektedir. Bu konuda Tongue FU Sözlü Dövüş Sanatı Nedir? Kitabında adım adım kişilerin neler yapması gerektiği ve neler yapmaması gerektiği detaylı olarak belirtilmektedir. Bu kapsamda ise kişilerin kesinlikle kullanmaması gereken kelimeler, üslubunun nasıl olması gerektiği üzerinde durulmaktadır. Haklısınız gibi önemli kelimelerin sağlayacağı avantajlar ve hangi durumlarda hangi kelimelerin söylenmesi gerektiği gibi öneriler verilmektedir.  Kişilerin çok zorlanması halinde, buna rağmen nasıl bir davranış sergilemesi gerektiği de yine kitap dahilinde açıklanmaktadır. Kitap dahlinde bu tip farklı öneriler ve durumlar üzerinde durularak örnekler verilmektedir. Bununla birlikte susma, sessiz kalma durumlarında da kişilerin nasıl bir yol izlemesi gerektiği belirtilmektedir.

Kitap ve bu sanat; kendini geliştirmek, iletişimi daha başarılı bir şekilde kurmak, sosyal hayatını yönlendirmek isteyen kişiler gibi farklı durumlara karşın öğrenilebilir.  Eğitimin başarılı olması, kişilerin yeterliliklerine bağlıdır. Bu nedenle de kişilerin ne kadar zaman ayırdığı, bu sanatı öğrenmekte ne kadar kararlı olduğu ve öğrendiklerini ne kadar uygulayabildiği bu konuda başarıyı belirleyecektir.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.