Triko

Tekstil sektöründe sıklıkla karşılaştığımı bir kavram olarak karşımıza çıkan triko; düz örme kumaşlar için kullanılan bir kelimedir.    Başlıca bilinen triko kumaş türleri olarak tek plaka, çift plaka, saç örgülü,  kaydırmalı, jakarlı, lastik, Selanik haroşa örgülü kumaşları sayabiliriz. Esasında triko denildiğinde akla en önce kazak gelse de iç ve dış giyim hemen her türlü giyim eşyası triko kapsamındadır. Günümüz itibariyle farklı formatlara sahip triko ürünlerinin bulunduğu da bilinmektedir.

Triko kumaşlar esneklik, vücuda uyumluluk gibi özellikleri ile tekstil sektöründe fazlaca tercih edilen bir kumaş türüdür. Hava tutma özelliği ile de vücut ısısını korur. Triko kumaşlar düz örgülü kumaşlardır, ancak örgünün yapıldığı makinanın özelliğine bağlı olarak ince ve kalın olarak örülebilir.

Trikolar Artık Her Mevsim Giyiliyor!

Trikolar mevsimlik, kışlık hırka, kazak gibi kullanılabileceği gibi eldiven, kaşkol gibi tamamlayıcı giyim aksesuarları olarak da kullanılabilir. Triko kumaşlar günlük kullanıma uygun olması, kolayca giyilip çıkarılabilmesi gibi özellikleri nedeni ile en fazla tercih edilen giyim türlerindendir.  İlkbahar ve son baharda tek başına giyilebileceği gibi kış aylarında da palto veya kabanın iç giyimi olarak da kullanılabilir.

Triko kumaşların en önemli özelliklerinden biri de kolay kolay buruşmaması veya buruştuğunda da kolayca eski haline dönebilmesidir. Triko kumaşlar yünlü olabildiği gibi pamuklu da olabilmektedir.  Triko ürünler erkek triko, kadın triko, çocuk triko ürünler olarak pazarlanmaktadır.  Bu triko modelleri için sitemizi ziyaret etmeniz tavsiye edilmektedir.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.