Uluslararası Ticaret Hukuku 

Uluslararası ticaret hukuku, uluslararası ticaret faaliyetlerinde ticarete dahil olan taraflar, mal ve hizmetler ile uluslararası ticari sözleşmeleri ele alan hukuk dalıdır. Günümüzde küreselleşmenin de etkisiyle artan ithalat ve ihracat faaliyetleri nedeniyle uluslararası ticaret hukukunun önemi artmıştır.

Uluslararası Ticaret Hukukunun Mevzuatı 

Milletlerarası Mal Satımına İlişkin Sözleşmeler Hakkında Birleşmiş Milletler Antlaşması (CISG) uluslararası ticaret hukuku   en temel mevzuattır. Ayrıca Milletlerarası Ticaret Odası (ICC) tarafından düzenlenen alıcı ve satıcı arasında yapılan sözleşmelerin uygulanması için alınan sorumlulukları ifade eden üç harfli terimler de sıkça kullanılmaktadır.

Uluslararası Ticari Uyuşmazlıkların Çözüm Yolları 

Ticari ilişkiler öncesinde hazırlanan sözleşmeler iki tarafın da sorunlarına çözüm getirmiyorsa uluslararası ticaret hukuku uyuşmazlıklarının alternatif yollarla çözülmesi gerekmektedir. Bunlardan biri uluslararası tahkimdir. Bu yollara başvurmadan önce konuyla ilgilenen avukatların hem ulusal hukuka hem de uluslararası hukuka hâkim olmaları gerektiği için deneyimli bir avukata ihtiyaç duyabilirsiniz. Dolayısıyla eğer deneyimli, ticaret hukukuna hâkim ve kaliteli bir danışmanlık hizmeti almak isterseniz bu adresten ayrıntılı bilgiye ulaşabilirsiniz. : https://beklerpartners.com/uluslararasi-ticaret-hukuku/

Önceki İçerikDerz Dolgu
Sonraki İçerikNike Jordan
PAYLAŞ
CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.