Windows 10 Güvenlik Duvarı Açma

Günümüzde bilgisayar, notebook ve lap top kullanımı oldukça yaygındır. Bilgisayar ve diğer cihazlarda işletim sistemine her zaman ihtiyaç duyulur. Bilgisayar yazılımları arasında yer alan Windows 10 güvenlik duvarı da bilgisayarı siber saldırılara karşı koruyan bir güvenlik yazılımıdır.

Microsoft’un resmi bir  ürünü olan ve günümüzde gelişimine hızlı bir şekilde devam edilen Windows işletim sistemleri, kişisel bilgisayar kullanıcısının ihtiyacı doğrultusunda birçok temel yazılımla beraber sunulur. Özel olarak yeni genç nesil teknolojide güvenlik risklerinin sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Bu sebeple Microsoft ve Windows 10 işletim sistemi kullanıcıları kimlik avı ve diğer saldırılara karşı güvenlik koruması için kendi güvenlik yazılımını açabilirler.

Windows 10 Güvenlik Durumu Ayarları

Bilgisayar kullanıcılarının sistemlerinde başka bir güvenlik duvarı olsa dahi, microsoftun Windows 10 güvenlik duvarının açılması ya da kapatılması oldukça önemlidir. Windows 10 güvenlik durumunun ayarlanması ve açılması kullanıcıları yetkisiz erişimden korumaya çalışmayı amaç edinir.

Aşama Aşama Windows 10 Güvenlik Duvarı Açma

Bilgisayar kullanıcıları oluşabilecek tehditlere karşı Windows 10 işletim sistemindeki güvenlik durumunu aktif hale getirebilirler. İşleme başlamadan önce bilgisayarın açık olması gereklidir. Bilgisayarın açık olduğundan emin olduktan sonra aşamaları takip ederek Windows 10 güvenlik durumu açma işlemine başlanır.

Windows işletim sistemleri sekmesi içerisinde yer alan denetim masası tıklanarak işleme devam etmek gereklidir. Bilgisayarın sol alt köşesinde yer alan denetim masasına ulaştıktan sonra Windows 10  dosyasına giriş yapıldığında Windows 10 güvenlik duvarına erişilir. Windows 10 işletim sistemi bilgisayarın olmazsa olmaz sistemidir. Bu işletim sisteminde kilit nokta ve ana koruyucu, güvenlik görevini yapan Windows 10 güvenlik duvarıdır.

Direktifleri takip ederek Windows 10 güvenlik yazılımına ulaşmak mümkündür. Windows 10 güvenlik duvarını açma işlemi sayesinde bilgisayarlar anlık koruma işlemini sağlamış olur. Bu işlemler takip edildiğinde ve Windows 10 güvenlik duvarı aktifleştirildiğinde olası tehditlere karşı önlem alınacaktır.

Güvenlik Duvarını Açarak Bilgisayarınızı Koruyun

Bilgisayar yazılımları arasında yer alan Windows işletim sistemindeki güvenlik duvarının açılmasıyla bilgisayarlar korunma altına alınır. Bilgisayarların alt panelinde yer alan başlangıç düğmesi açılır ve ayarlar bölümüne geçiş yapılır. Daha sonra ayarlar penceresinin altında yer alan güncelleştirme seçeneğine gidilir. Güncelleştirme sekmesinin içindeki Windows 10 güvenlik seçeneği seçilir. Windows 10 güvenliğinin hemen altında yer alan güvenlik duvarı bulunur.

Sonraki aşamada ise güvenlik duvarı ve ağ koruması seçeneğinin bulunması önemlidir. Burada direktifler doğrultusunda hareket etmek gereklidir. Açılan pencere üzerinden Windows 10 güvenliği ayarları açılarak istenen ekrana ulaşılır. Daha sonra izlenecek yol; Windows 10 ağ profili seçiminin yapılmasıdır. Ağ profili seçimi yapıldıktan sonra ise; Windows 10 güvenlik duvarı altında yer alan ayar açık konumuna getirilmelidir. Bu işlemlerle Windows 10 güvenlik duvarı açılmış olur.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.