Windows 10 Wifi Şifresi Bulma

Windows, bilgisayar teknolojisinin tasarımından sonra en çok kullanılan işletim sistemi olmuş ve halen bu özelliğini devam ettirmiştir. Sürekli güncellenen işletim sisteminin en  yeni yüzü ise Windows 10 işletim sistemidir. Kolay ara yüzü ve eski haline göre gelişmiş teknolojik özellikleriyle kullanıcıların beklentilerini tam anlamıyla karşılamıştır. Düzenli olarak güncellemeler sunan ve sorunlara yönelik çalışmalarını yenileyen Windows 10 için son aylarda kullanıcıların yaşadığı birtakım sorunlar bulunuyor.  Tam olarak sorun denilemeyen bu zorluk wifi şifresine ulaşma konusunu içeriyor.

 

Windows 10 Wifi Şifresi Bulma Sorununun Sebebi Ne?

 

Windows 10 wifi şifresi zorluğu eski Windows sürümlerinden yeni Windows 10 sürümüne geçen  kullanıcıların yaşadıkları zorluklardan birini oluşturuyor. Kullanıcılar Windows 10 Wifi Şifresi nasıl öğreniliyor  işleminin nasıl yapılacağı konusunu araştırıyor. Bu işlemi yapmak için ise eski Windows sürümlerindeki seçenekler kullanılıyor. Bağlantı kurduğunuz ağ için kullandığınız şifreyi öğrenmek bakımından herhangi bir değişiklik bulunmuyor.

 

Eski Windows sürümlerinde yapılan benzeri değişiklikler Windows 10 wifi şifresi bulma konusunda da yapılıyor. Ancak bazı ara yüz, menü, yenilenen sekme gibi değişiklikler bazı noktalarda karışıklık yaşanmasına neden olabiliyor. Windows 10 wifi şifresi öğrenmek için çok az bilgisayar bilgisi olunması yeterli olurken, ağ bağlantınızın bulunması ve o anda aktif olması gerekiyor.

 

Windows 10 Wifi Şifresi Nasıl Öğreniliyor?

 

Windows 10 Wifi Şifresi Öğrenmek için mutlaka bir ağa bağlı olmanız gerekiyor. Eğer bir ağa bağlı değilseniz bu işlemi yapamayacağınızı hatırlatmakta yarar var.  Windows 10 Wifi Şifresi Öğrenmek için ilk yapmanız gerekeni ise başlangıç menüsüne girmek oluşturuyor. Başlangıç menüsüne girebilmeniz için bilgisayarınızın sol alt bölümünde yer alan Windows simgesini tıklamanız gerekiyor.

 

Sonrasında ise ekranın herhangi bir yerine tıklayarak “Ayarlar” sekmesini açmanız  gerekecek. Bu aşamadan sonra “Ağ ve internet” bölümüne tıklanarak “Durum” butonu ve ardından “Ağ ve paylaşım Merkezi” bölümlerine giriş yapmanız gerekiyor. Ağ ve Paylaşım Merkezine girdiğinizde “Bağlantılar” bölümünü görecek ve bu bölümde WİFİ aldığınız ağın adını seçmeniz gerekiyor. Bu aşamada o anda internete bağlı olduğunuz için ağı burada  ağ ismi ile otomatik olarak görmeniz gerekiyor. Ağınızın adını internet hizmeti aldığınız markaya göre isimlendirilmiş olarak bulabilirsiniz.

 

Kablosuz Bağlantı Özellikleri Butonundan Windows 10 Wifi Şifresi Bulunuyor

 

Ağ ismini bularak, seçim yaptıktan sonra Wi-Fi durum kısmında Kablosuz ağ özellikleri bölümünü seçerek işleminize devam edebilirsiniz. Kablosuz ağ özellikleri kısmında ise Güvenlik  sekmesinin girilmesi gerekiyor. Bu işlemde dikkat edilmesi gereken noktayı ise “Karakterleri göster” butonu oluşturuyor. Güvenlik bölümündeki karakterleri göster butonunun yan tarafında bulunan onay kutusunun işaretli olması gerekiyor.

 

Bu kutuyu işaretlememe durumunda Wifi şifreniz yalnızca nokta şeklinde karakterlerle görüntülenecektir. Bazen bu kutucuklardaki karakterler yıldız şeklinde de olabilir. Böyle bir ekranla karşılaşmanız Windows 10 Wifi şifresini okuyamamanıza neden olacaktır. Bu sebeple bu kutucuğun işaretli olduğundan emin olmak gerekiyor. Bu kutuyu işaretlemezseniz şifreniz gizlenmiş olarak görüntülenecek, nokta karakterle gösterilecektir.  Windows 10 Wifi Şifresi Öğrenmek için yapacağınız işlemleri yukarıda anlatılanlar oluşturuyor. Zor gibi görünmesine rağmen, bilgisayar başından bu işlemi son derece kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

 

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.