WordPress İle Yapılmış En Güzel Siteler

Günümüzde birçok site hiçbir kodlama yapmadan sadece mouse kontrolü ile tıklamalar yaparak kurulmaktadır. Oldukça ünlü ve yaygın olan bu içerik yönetimi sizlere güvenilir ve hızlı bir şekilde bir web site sahibi olmanızı sağlamaktadır. Nasıl akıllı telefonlar bir ios veya android işletim sistemlerine ihtiyaç duyuyor ise web siteleri de wordpress gibi içerik yöneticileri olmadan kurulamaz.

WordPress’in Avantajları

Eğer bir site kurmak istiyorsanız her hangi bir kodlama sistemi bilmeniz wordpress sayesinde gerekmez. Bu kodlamaları wordpressin yazılımcıları yapmıştır. Bu sayede bir kodlama yapmadan rahatça sitenizi kurabilirsiniz. Ayrıca içerisinde binlerce ücretsiz temalar ve eklentilerde mevcuttur.

Bu temalar sayesinde hazır sitelere sahip olabilirsiniz. Hazır sitelere sadece birkaç dokunuş ile profesyonel bir site sahibi wordpress ile çok kolay. Tamamen ücretsiz bir site sahibi olabilirsiniz lakin bazı özel temalar ücretli olabilmektedir. Bunlarda neredeyse hiçbir dokunuş yapmadan site sahibi olacağınız anlamına gelmektedir. Kısacası wordpress sayesinde bir yazılımcıya para vermeden, herhangi bir kodlama sistemi bilmeden tüm işlerinizi yapabileceğiniz bir siteye sahip olabilir herkesle paylaşabilirsiniz.

Bir site kurmak istediğinizde ücretsiz içerik sunan siteler dışında bir yazılımcıya veya kurduracağınız zaman her daim o sitede yaşanan tüm sorunlar da o kişilere muhtaç kalacaksınız. Lakin wordpress de tek tıkla her şeyi kendiniz ücretsiz şekilde sağlayabilirsiniz.

WordPress İçerik Sitesi İle Site Yaparken Panel Kullanımı

Öncelikle wordpress sitenizi nereden kurduysanız o siteden giriş yapmanız gerekmektedir. Sitenizi kurduktan sonra sitenizde sizi karşılayan bir sade tema ile karşılaşacaksınız. Bu temada ‘Hello Word’ yazı sade bir şekilde sizleri karşılamaktadır.

Sitenizi gördükten sonra admin paneline erişim sağlamanız gerekmektedir. Admin paneline ulaşmak için ise sadece sitenizin sonuna /wp yazmanız yeterli olacaktır. Örnek: sitenizinadı/wp yazarak giriş yapabilirsiniz. Oraya erişim sağladıktan sonra önceden belirlemiş olduğunuz kullanıcı adını veya şifrenizi yazmanız gerekmektedir.

Daha sonra tamamen kontrolü sizde olan bir panel ile karşılaşacaksınız. Bu panel sizin kendi sitenizin panelidir. Oradan dilediğiniz her şeyi gönlünüzce yapabilirsiniz. Örneğin bir tema kurulumu yapacaksınız. Görünüm kısmına tıkladıktan sonra orada alt sekme olarak temalar bölümünü göreceksiniz oraya tıklayıp dilediğiniz temayı indirip kurabilirsiniz. Herhangi bir yazı eklemek isterseniz Yazı kısmına tıklayıp alt sekmesi olan yeni yazı ekle kısmına gelerek yazılarınızı yazabilir yayınla diyerek sitenizde yayınlayabilirsiniz.

WordPress Sitesi Sayesinde Kurulan En Ünlü ve En İyi Siteler

Dünya’nın her tarafında kullanılan wordpress içerik sitesi sayesinde birçok site kurulmuştur. WordPressle kurulan sitelerin tamamını görmek dibi olmayan bir kuyuya inmek gibi bir şeydir. Çünkü web sitelerin % 40’lık kısmı wordpress kullanılarak açılmıştır. WordPress ile kurulu birçok siteden bahsedilebilir. Neredeyse her alanda site kurulumu yapılabilmektedir. Moda dünyasından, film sitelerine kadar çok geniş bir site kurma imkânı sunan uygulama olduğu söylenebilir.  Bunun yanında haber siteleri, blog siteleri, forum siteleri, şirket, firma siteleri, fotoğrafçılık, emlak, ilan, e-ticaret, kurumsal bilgiler, spor aktiviteleri gibi alanlarda kurulmuş birçok wordpress sitesi bulunmaktadır. En güzel siteleri buraya yazmak ile bitmeyecek şekildedir. Sonuçta tüm web tasarımları arasında % 40’lık bir alana hitap etmektedir.

 

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.