Yaz Öncesi Kilo Verirken Dikkat

Sağlıklı beslenme ve sağlıklı kilo verme, yaz öncesinde değil her zaman edinilmesi gereken alışkanlıklar arasındadır. Uzmanlar, hızlı kilo vermenin sakıncalarını ve kilo verirken uygulanan yöntemlerin sakıncalarından bahsediyor.

Metabolizma sisteminin bozulmaması, organların işlevlerini en ideal biçimde sürdürmeleri ve sağlığın sürdürülmesi için yaz öncesi kilo verirken dikkat edilmesi gerekiyor.

Kilo Nasıl Verilir?

Çeşitli nedenlere bağlı olarak alınan fazla kilolar, ancak sağlıklı yöntemlerle verilir. Doğum sonrası kilolardan kurtulmak için acele etmemek, yaza girerken hızlı kilo vermemek sağlıklı vücut yapısı için önemlidir. Özellikle diyetler, şeker, tansiyon, kolesterol ve diyabet gibi hastalıklara neden olabilir.

Hızlı kilo vermek için uygulanan yöntemler, mide ve bağırsak sorunlarına, dolaşım ve boşaltım sistemi sorunlarına neden olabilir. Dolayısıyla sağlıklı ve dengeli zayıflama yöntemleri tercih edilmelidir.

Spor yapmak, düzenli olarak yürüyüş veya egzersiz yapmak, kilo verirken sağlıklı olmayı sağlayan en önemli faktördür.

Sezona Kilo Kontrol Hazırlıkları

Olabildiğince çok su tüketmek yerine, vücudun günlük ihtiyacı oranında su tüketimi yapılmalıdır. Oksijen bakımından değerli besinleri sıklıkla tüketmeli ve sakıncalı diyetler uygulanmamalıdır. Yağ yakıcı özelliği bulunan, vitamin ve minarel değeri yüksek besinleri tüketmek, bedenin kısa sürede toparlanmasını ve formda olmasını sağlar.

Kahve, yağ yakmaya yararlı ve metabolizmayı hızlandıran temel formüller arasındadır. Ancak kafein içermesi ve diyetlerle birlikte önerilmemesi düşünüldüğünde, sağlıklı besinlerle takviye sağlanmalıdır.

Yürüyüş yaparken süre, tempo, zemin gibi unsurlar değerlendirilmeli ve yararlı aktivite olarak uygulanmalıdır.

Kilo Verirken Hangi Besinler Tüketilmelidir?

Karbonhidrat, kilo vermede ve daima formda kalmada oldukça etkilidir. Ekmek, her gün tüketilmesi gereken en değerli besinler arasında yer alıyor. Ayrıca yüksek değerde oksijeni vücuda taşıdığı için yağ yakmada oldukça etkilidir.

Değerli yağların tüketilmesi, vücuttaki sağlıksız yağların eritilmesi ve kilo verilmesinde etkilidir. Omega 3 özellikler öneriliyor. Yeşil yapraklı sebzelerle beslenmek, sağlıklı kilo verme formülleri arasında sunuluyor.

Hücreleri yenileyen ve kan şekerinin düzenlenmesinde yardımcı olan proteinleri, kilo verirken mutlaka tüketmelisiniz. Bedenin enerji ve gücünü sağlayan temel proteinler arasında hayvansal gıdaların yanı sıra baklagiller yer alıyor.

Sağlıklı Kilo Vermenin Püf Noktası

Yeterli ve kaliteli uyku, bedeni formda tutan en önemli unsurlar arasındadır. Her gün 7- 8 saat mutlaka uyunmalı ve uyku öncesinde yemek yenilmemelidir. Akşamları yemek yemenin önerilmemesi, tamamen hareketsizlikle alakalıdır. Ayrıca düzenli yemek ve tüm gün sık sık tüketilen ana ve ara öğünlerin, akşamdan sabaha kadar alınmaması kilo verme sürecini geciktirir.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.